1905 large default

دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

در این مطلب سعی شده تا نکاتی را که برای کمک به محافظت از موجودی واکسن ارزشمند شما باید در نظر داشته باشید آورده شود.

کاربرد ثبت اطلاعات و ذخیره سازی واکسن: هنگامی که واکسن ها در دمای مناسب (معمولاً 8-2 درجه سانتیگراد) نگهداری نمی شوند، به سرعت قدرت خود را از دست می دهند به طوری که کودکان در معرض خطر بیماری های عفونی قرار می گیرند. دیتالاگر یخچال‌های واکسن یک روش مقرون به صرفه برای مطابقت با توصیه های CDC در مورد ذخیره سازی مناسب واکسن است. / دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

مقدمه

جعبه ابزار نگهداری و جابجایی واکسن CDC در سال 2020 بیان می کند که مطمئن ترین راه برای جلوگیری از از دست دادن منابع ارزشمند واکسن، استفاده از یک سیستم نظارت بر دما برای هر واحد ذخیره سازی پزشکی در مرکز شما است.

این سیستم‌ها از یک یا چند دیتالاگر تشکیل شده‌اند که داده‌های دما را از طریق یک شبکه، به یک دروازه بی‌سیم نزدیک یا به خود ابر ارسال می‌کنند.با اتصال به سنسورهای دما مانند ترموکوپل و RTD، دیتالاگرهای دما به طور خودکار دمای یخچال و فریزر پزشکی را ثبت می کنند./ دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

فقط پراب سنسور دما را در یک ویال گلیکول قرار دهید تا به عنوان یک بافر عمل کند، سپس پروب را در واحد ذخیره سازی قرار دهید. این باعث می شود که این دستگاه ها برای کلینیک ها، بخش های بهداشت، داروخانه ها و تولید کنندگان پزشکی ایده آل باشند.

دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

بررسی دمای واکسن

اگر دیتالاگر با صفحه نمایش LCD می خواهید، مطمئن شوید که موارد زیر را نشان می دهد:

 • مقادیر دمای فعلی (حداقل 2 بار در روز در صبح و بعد از ظهر بررسی شود)
 • مقادیر حداقل/حداکثر دما
 • نشانگر باتری
 • نشانگر هشدار (هشدار دیداری + شنیداری)

شما باید فوراً با برنامه ایمن سازی خود تماس بگیرید اگر:

 • ثبت کننده اطلاعات دمای واکسن شما دمای خارج از 2 تا 8 درجه سانتیگراد را نشان می دهد
 • لاگر شما به در حالت هشدار است

srcwithbatt

دانلود و مشاهده داده ها امروزه دیتالاگرها راه های مختلفی را برای بازیابی داده های دما به کاربران ارائه می دهند. این اسناد الکترونیکی برای تنظیم‌کننده‌ها ثابت می‌کند که تسهیلات شما از بهترین شیوه‌ها پیروی می‌کند. شما باید سعی کنید راحت ترین روش را برای چیدمان و شبکه ساختمان خود انتخاب کنید:

 •  یک راه ساده برای انجام این کار، گرفتن یک دیتالاگر USB برای بازیابی سریع داده هاست. فقط کارت حافظه را از درگاه USB Logger خارج کنید، آن را به رایانه شخصی خود وصل کنید و داده ها را دانلود کنید.
 • دیتا لاگرهای اترنت و شبکه سیمی به عنوان روشی کم هزینه برای نظارت بر گروه های کوچک واحدهای ذخیره سازی محبوب هستند. این ضبط کننده ها با استفاده از اتصال( PoE)، شرایط فعلی را از طریق یک LAN سیمی یا بی سیم نظارت می کنند.
 • اگر یک شبکه بی سیم در تاسیسات خود دارید، سیستم های نظارت بر دمای بی سیم برای نظارت بر واحدهای ذخیره سازی توزیع شده ایده آل هستند. به عنوان مثال، می توانید چندین یخچال واقع در اتاق های مختلف در یک طبقه را تحت نظر بگیرید. این لاگرها به طور خودکار داده ها را از طریق شبکه به رایانه شخصی برای مشاهده بعدی منتقل می کنند. سیستم‌های بی‌سیم اغلب از یک یا چند لاگر تشکیل شده‌اند که داده‌های خود را به یک دروازه بی‌سیم ارسال می‌کنند، اگرچه سایرین فقط از شما می‌خواهند که یک لاگر واحد بخرید. سیستم های بی سیم برای بسیاری از استانداردهای بی سیم مختلف از جمله WiFi، بلوتوث، Zigbee و غیره در دسترس هستند.
 • سیستم‌های ابری، دیتالاگرهای بی‌سیم هستند که می‌توانند به طور خودکار تمام داده‌های دما را به صورت آنلاین به سرور ذخیره‌سازی ابری ارسال کنند. از آنجا می توان آن را توسط چندین طراح از هر مکان دارای اینترنت مشاهده کرد. با استفاده از یک طرح نظارت آنلاین، می‌توانید داده‌های دما را از هر تعداد واحد ذخیره‌سازی پزشکی به‌طور هم‌زمان مشاهده کنید، و به همه زمانی که هر مقداری از پنجره‌های دمای ایمن خارج می‌شود، سریعاً هشدار می‌دهد.

*توجه داشته باشید که صرف نظر از سیستم خاص خود، شما نیاز خواهید داشت که حداقل هفته‌ای یک بار داده‌های دمای واکسن را دانلود کنید./ دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

 سفارشی کردن هشدارهای دماگزارشگرهای داده از طیف گسترده ای از قابلیت های هشدار برای اعلان های محلی و از راه دور پشتیبانی می کنند.همچنین باید قویاً استفاده از سازنده‌ای را در نظر بگیرید که مدل‌های آن از سیستم سرور راه دور با برق اضافی استفاده می‌کنند – به این ترتیب اگر برق تأسیسات یا سرویس اینترنت شما از کار بیفتد، همچنان بلافاصله زنگ هشدار دریافت خواهید کرد./دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

 •  پیام‌های متنی اس ام اس: ثبت‌کننده‌های داده طراحی‌شده برای صنعت پزشکی اغلب شامل این ویژگی محبوب هستند که هشدارها را مستقیماً به دستگاه‌های تلفن همراه کاربران ارسال می‌کند.
 • ایمیل‌های هشدار: مانند پیام ها، ایمیل‌های هشداردهنده می‌توانند فوراً توسط کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها تایید شوند. این ویژگی به ویژه برای تکنسین ها و مدیران تاسیساتی که ممکن است در یک زمان معین در دفاتر خود نباشند مفید است.
 • صفحات/پیام‌های صوتی: سیستم‌های پیشرفته‌تر حتی می‌توانند تماس‌های متوالی را از فهرست تماس‌های سفارشی گیرندگان برقرار کنند تا اطمینان حاصل شود که هشدارها فوراً دریافت می‌شوند.
دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

کارشناسان دیتالاگر

در ایده‌آل مهدبان، ما روزانه با برنامه های نظارت بر دما کار می کنیم و راه حل هایی برای مراقبت های بهداشتی، تولید و بسیاری از صنایع دیگر ارائه می دهیم. ما بیش از 12 سال است که در این زمینه فعالیت می کنیم و ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا مناسب‌ترین محصول را برای هدف مورد نظر خود انتخاب کنید و همچنین سنسورها و مبدل‌ها را برای همراهی با دیتالاگر توصیه می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد دیتالاگرهای یخچال های واکسن، یا یافتن راه‌حل ایده‌آل برای نیازهای خاص شما، با متخصص ما به ​​شماره تماس حاصل فرمایید.

دیتالاگر مناسب برای یخچال‌های نگهداری واکسن

5577fb20 cfbd 4bd5 abb7 8e597e44e68f

سیستم های BMS برای بیمارستان‌ها و ادغام آن‌ها با تاسیسات الکتریکی برای سیستم‌های فناوری اطلاعات در مناطق حیاتی بیمارستان

در میان آمیزه ای از راه حل های تکنولوژیک مدرن و نوآورانه برای ساختمان های هوشمند، یکی از برجسته ترین آنها سیستم BMS است.BMS برای صرفه جویی در مصرف انرژی و تامین ایمنی و آسایش در بیمارستان ها یکی از بهترین ابزارهای موجود در مراکز بهداشتی برای جلوگیری از اتلاف انرژی، مشکلات در تاسیسات الکتریکی و موقعیت های جدی مانند مواردی است که می تواند در مناطق حساس بیمارستان رخ دهد.

سیستم های BMS چیست؟

سیستم های مدیریت ساختمان (BMS) به طور فزاینده ای در انواع ساختمان های عمومی و خصوصی به خصوص در بیمارستان ها استفاده می شود..BMS سیستمی مبتنی بر نرم افزار، سخت افزار نظارت و کنترل است که در ساختمان ها نصب می شود که با استفاده از تکنولوژی بالا به اتوماسیون جامع ساختمان دست می یابد./سیستم های BMS

علاوه بر این، BMS های خاصی مانند BMS های تهویه مطبوع یا سیستم های مدیریت اتاق مهمان (GRMS) مختص کنترل و نظارت اتاق وجود دارد که به طور گسترده در مراکز مراقبت های بهداشت و درمان استفاده می شود.

یک BMS یا سیستم مدیریت ساختمان امکان اتوماسیون و کنترل متمرکز را برای داشتن یک ساختمان واقعاً هوشمند فراهم می کند.به این ترتیب سیستم های مدیریت ساختمان قادر به نظارت و کنترل کلیه پارامترهای بیمارستانی مانند سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های بهداشتی آبی، روشنایی، تولید انرژی، ایمنی، آتش نشانی، دسترسی به کرکره، سایبان، ارتباطات، آسانسور ، پله برقی و غیره می باشد.

عملیات، پیکربندی و کارایی BMSاکنون که می دانید عملکرد این سیستم بهبود مدیریت و کنترل در مفهوم «ساختمان هوشمند» است، زمان آن فرا رسیده است که با نحوه عملکرد یک سیستم BMS آشنا شوید.این سیستم‌های رایانه‌ای از سخت‌افزار (حسگرها، مراکز مدیریت، کنسول‌های کنترل…) و نرم‌افزار (برنامه‌هایی با دسترسی از فضای ابری که از پروتکل‌ها استفاده می‌کنند) تشکیل شده‌اند که امکان نظارت و کنترل کامل تأسیسات را فراهم می‌کنند و از عملکرد صحیح آن‌ها در ساختمان اطلاع می‌دهند.

در عین حال، و به لطف هوش مصنوعی و داده های بزرگ، هدف نه تنها آسان کردن ساختمان برای نگهداری، بلکه قادر ساختن آن به مدیریت خود است.این ترکیب راه‌حل‌های BMS با داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی به این معنی است که در سیستم ساختمان تنها زمانی هشدار داده شود که حادثه‌ای رخ دهد یا تصمیم مهمی در مورد مدیریت آن گرفته شود.

سیستم های BMS در بیمارستان ها چه در ساخت بیمارستان های جدید و چه در حال بازسازی امکانات موجود، سیستم های BMS بیمارستانی ابزار مهمی برای بهینه سازی منابع هستند.انجام کارهای بیشتر با کمتر، پیروی از مقررات سختگیرانه، انطباق با فناوری های دائماً در حال تحول، اقدامات بهداشتی و ایمنی؟

بیمارستان یک مرکز پیچیده به تمام معناست. به همین دلیل است که سرمایه گذاری، همانطور که مهندسان بیمارستان به طور خاص انجام داده اند، در بازسازی مراکز مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است. ویژگی های تقاضای انرژی در بیمارستان ها همانطور که گفتیم، اگر از نظر انرژی به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها نگاه کنیم، بدون شک مکان های بسیار حساس هستند، زیرا فضاهایی با تقاضای سالانه بالا، نیاز به منابع پایدار دارند./سیستم های BMS

برای تضمین تامین بی وقفه 24/7/365 ضروری است و تجهیزات پزشکی به اختلالات ناشی از شبکه های ناپایدار بسیار حساس هستند.در صورت اختلال یا سوءمدیریت خدمات، مشکلات و موقعیت‌های جدی ممکن است ایجاد شود، مانند:

 • خرابی در تجهیزات و خدمات بیمارستانی
 • اختلالات و وقفه در درمان های پزشکی
 • گسترش عفونت ها
 • وقفه در خدمات غیرپزشکی (خدمات غذایی، خشکشویی و غیره)
 • از دست دادن اطلاعات از سیستم های کامپیوتری
 • بسته شدن خدمات یا مناطق
 • هزینه های عملیاتی بسیار بالا
 • نارضایتی بیماران و کارکنان و انتقال به مرکز

ایمنی الکتریکی یکی از مهم ترین ملاحظات در این فناوری وضعیت تاسیسات الکتریکی در بیمارستان ها و هزینه های انرژی است.واضح است که تاسیسات الکتریکی باید الزامات بسیار ویژه ای از جمله مصرف شدید انرژی را برآورده کنند، زیرا 24 ساعت شبانه روز کار می کنند. به همین دلیل، بهره برداری و نگهداری صحیح و رعایت مقررات ضروری است.یکی از عناصر کلیدی ایمنی الکتریکی در بیمارستان ها، سیستم های فناوری اطلاعات هستند.

اینها با این واقعیت مشخص می شوند که تمام اجزای فعال از طریق امپدانس بالا به زمین متصل می شوند.علت اجرای امپدانس بالا به دلیل جنبه های مترولوژیکی است و به این دلیل که ایمنی برق را در این مورد در بیمارستان ها به خطر نمی اندازد. به همین دلیل است که نصب برق حرفه ای برای سیستم های IT در مناطق بحرانی بیمارستانی به عنوان پایه BMS بسیار ضروری است.

بنابراین، آنچه BMS به ما اجازه می دهد انجام دهیم این است که بتوانیم گزارش های بلادرنگ از خطاهای الکتریکی، نظارت بر محیط و ثبت داده ها و حوادث الکتریکی داشته باشیم. این نیز برای ایمنی در بیمارستان ها ضروری است.

برای این کار، سیستم‌های دوربین مدار بسته، کنترل دسترسی، مدیریت هوشمند تهویه و فیلترها و همچنین راه‌حل‌های مکان‌یابی بی‌درنگ برای افراد و تجهیزات را می‌توان یکپارچه کرد. علاوه بر این، از طریق یکپارچه‌سازی فناوری BMS، بیماران می‌توانند دمای اتاق و نور را کنترل کنند، با پرسنل پرستاری تماس بگیرند.

سیستم های BMS

سیستم های BMS

مزایای استفاده از BMS در بیمارستان ها• کنترل و نظارت متمرکز بر تمام عناصر ساختمان. با گزارش حوادث، اپراتورها می توانند مکان مشکل را به طور دقیق تشخیص دهند و به کارآمدترین شکل ممکن برای حل آن اقدام نمایند.

 • صرفه جویی در هزینه های نگهداری و پرسنل. به لطف اتوماسیون وظایف نظارت، بهره وری کارکنان افزایش می یابد و اشکالات به سرعت شناسایی می شوند.
 • بهره وری انرژی به لطف اطلاعات دقیق مصرف، ارتقا می یابد.
 • افزایش راحتی و ایمنی کاربران ساختمان از طریق مدیریت بهتر.
 • بازده بالای سرمایه گذاری (ROI) از طریق صرفه جویی در مصرف انرژی و صورت حساب.
 • صرفه جویی در هزینه های اداری و مدیریتی، بهینه سازی منابع انسانی و تشخیص زودتر عیوب.
 • زیرساخت های تجدید ارزیابی شده.
 • نظارت از راه دور.
 • کنترل اتاق به صورت فردی.
 • اجرای استراتژی های جدید، اهداف پس انداز برنامه ریزی شده و مدیریت مصرف تاریخی.
 • از زندگی بیماران محافظت می کند و سطح رضایت بیمار را با محیط های مراقبت ایمن و کارآمد ارزیابی و بهبود می بخشد.
 • همچنین این سیستم ها باز، یکپارچه و قابل انطباق هستند که برای نیازهای خاص هر مرکز بیمارستانی قابل طراحی خواهند بود.
سیستم های BMS

سیستم های BMS

تاثیر واقعی سیستم های مدیریت ساختمانBMS
با اجرای اقدامات، از طریق BMS، برای بهینه سازی بهره وری انرژی یک بیمارستان، ضمن حفظ آسایش کاربران و عملکرد مناسب امکانات، به تاثیر بسیار قابل توجهی بر هزینه های معمول عملیاتی دست می یابیم.برای یک بیمارستان 250 تختخوابی، کاهش تنها 20 درصد انرژی می توان میلیاردها تومان در سال صرفه جویی کند. بنابراین چگونه BMS به دستیابی به این هدف کمک می کند؟ 

 • با نشان دادن زمان کاهش مصرف انرژی در اتاق‌های خالی طولانی‌مدت، و تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر در مورد نحوه مدیریت شرایط اتاق.
 • افزایش بهره وری کارکنان خانه داری و نظافت از طریق برنامه ریزی بهتر کار خود در هر اتاق.
 • تعیین و تغییر دمای اتاق مورد نظر خود در طول پذیرش یا حتی کنترل آن از طریق یک برنامه برای بیماران آسان تر می شود.
سیستم های BMS

سیستم های BMS

a1254321 be07 4563 a4b8 1e5b564fb56f

چرا بیمارستان ها نیاز به دیتالاگر دارند؟

بیمارستان ها به دلایل مختلفی به دیتالوگرها متکی هستند. در اینجا نگاهی به چهار روش حیاتی که در آنها از دیتالاگرها استفاده می کنند آورده شده است:

1- از دارایی های حساس محافظت کنید رایج‌ترین استفاده از ثبت داده‌های دیجیتال در بیمارستان، نظارت بر درجه حرارت در یخچال‌ها و فریزرهایی است که برای ذخیره دارایی‌های حساس مانند واکسن‌ها، نمونه‌های بافت، خون و اعضای بدن برای پیوند استفاده می‌شوند. از آنجایی که این موارد برای اطمینان از ایمن بودن آنها نیاز به نگهداری در دمای سرد دارند، یک ضبط کننده داده می تواند شرایط را برای اطمینان از ماندن آنها در محدوده قابل قبول کنترل کند.

قبل از ثبت‌کننده‌های دیجیتال، این مناطق ذخیره‌سازی باید به صورت دستی توسط انسان نظارت می‌شد. ابزارهای دما نه تنها دقیق نبودند، بلکه مشخص نبود که آیا دمای ذخیره سازی در محدوده مورد نیاز بین قرائت ها باقی مانده است یا خیر. دیتالاگرها خوانش های مداوم را ارائه می دهند و به پرسنل هشدار می دهند که دما خیلی گرم یا خیلی سرد شود.

 

چرا بیمارستان ها نیاز به دیتالاگر دارند؟

چرا بیمارستان ها نیاز به دیتالاگر دارند؟

2-  محیط های حساس را تنظیم کنید بیمارستان ها دارای محیط های حساسی هستند که شرایط باید در سطوح کاملاً تنظیم شده باقی بماند. این شامل مکان هایی مانند سالن های عمل و اتاق های سرد می شود. دیتالاگر دیجیتال، دما و رطوبت را در اتاق عمل ردیابی می کند تا اطمینان حاصل شود که بیمار و کارکنان عمل کننده در طول یک عمل راحت هستند.

در اتاق‌های سرد که برای ذخیره‌سازی لوازم پزشکی استفاده می‌شود، می‌توان از یک دیتالاگر دیجیتال برای هشدار دادن به کارکنان پس از ساعت کاری یا آخر هفته‌ها استفاده کرد، اگر درب به‌درستی بسته نشود یا باز بماند و به طور بالقوه سلامت اقلام ذخیره‌شده را تهدید کند. همچنین، در صورت بروز نقص در سیستم، دیتالاگر می‌تواند هشداری برای اطلاع کارکنان تعمیر و نگهداری برای اصلاح مشکل ارسال کند.

3- از پروتکل های نظارتی پیروی می کنداز آنجایی که بیمارستان‌ها به شرایط نظارت دقیق نیاز دارند، یک ثبت‌کننده داده دیجیتال مدرکی ارائه می‌دهد که همه پروتکل‌های تنظیم‌شده رعایت شده و حفظ شده‌اند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده در دیتالاگر را می‌توان در نمودارها یا نمودارهایی دانلود و چاپ کرد که نمایش تصویری قابل فهمی از داده‌هایی را که در طول زمان ثبت شده‌اند را نشان می‌دهد. در صورتی که دما، رطوبت، فشار یا ولتاژ تحت نظارت خارج از انطباق باشد، این موارد به راحتی قابل شناسایی خواهند بود و به اطمینان از اصلاح سریع کمک می کنند.

4- اعتماد عمومی را حفظ کنید استفاده از ثبت‌کننده‌های داده در بیمارستان‌ها به جلوگیری از خراب شدن دارایی‌های حساس در محیط‌های کنترل‌شده با دما کمک می‌کند. این تضمین می کند که داروها برای توزیع ایمن هستند و عموم مردم می توانند اعتماد کنند که اقلامی که نیاز به ذخیره سازی مناسب دارند آنها را دریافت کرده اند.

این امر برای دارایی های حساسی که خارج از محل تولید و به بیمارستان ها منتقل می شوند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دیتا لاگرهای دیجیتال برای نظارت بر شرایط محیطی در آزمایشگاه‌هایی که داروها و واکسن‌ها در آنجا تولید می‌شوند، استفاده می‌شوند و سپس آن‌ها را در زنجیره سرد به بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها دنبال می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که این دارایی‌ها ایمن و مؤثر هستند.

چرا بیمارستان ها نیاز به دیتالاگر دارند؟

چرا بیمارستان ها نیاز به دیتالاگر دارند؟

5- استفاده در تحقیقات پزشکیدیتالاگرهایی که می توانند فشار را اندازه گیری و نظارت کنند در تحقیقات پزشکی استفاده می شوند. یک مثال از این می تواند اندازه گیری نیروی اعمال شده به یک بریس خارجی بر روی یک اندام شکسته مانند بازو یا پا باشد.

با التیام استخوان شکسته، نیروی خمشی به آرامی کاهش می‌یابد و اندازه‌گیری‌های کاهش نیرو توسط یک دیتالاگر دیجیتالی ردیابی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که روند بهبودی طبق برنامه درمان پیش می‌رود. داده‌های جمع‌آوری‌شده به نظارت بر پیشرفت، ارائه اطلاعاتی که می‌تواند طرح درمان را تغییر دهد، و ثبت اطلاعات ارزشمندی که می‌تواند در تحقیقات آینده استفاده شود، کمک می‌کند.

در نتیجه دیتالاگرهای دیجیتال ابزارهای ضروری هستند. آنها ابزارهای قابل حمل با باتری هستند که از حسگرهای داخلی یا کاوشگرهای متصل برای نظارت و ردیابی انواع شرایط محیطی استفاده می کنند. در بیمارستان‌ها، ثبت‌کننده‌های داده برای اطمینان از عدم انحراف سطح دما و رطوبت از پارامترهای تعیین‌شده در ذخیره‌سازی دارایی‌های حساس، و برای راحت نگه داشتن اتاق‌های عمل هنگام استفاده، حیاتی هستند.

ثبت‌کننده‌های داده همچنین نارسایی‌های سیستم یا درهایی را که در اتاق‌های سرد به درستی بسته نمی‌شوند و می‌توانند برای کمک به تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار گیرند، بررسی می‌کنند. این شکل از فناوری جدید تأثیر مثبتی بر صنعت مراقبت های بهداشتی داشته است و همچنان نقش حیاتی در تضمین ایمنی بیمار ایفا خواهد کرد.

f63b8945 dd30 48c5 b30a 64fb625050e1

مزایا و معایب ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

ردیابی وسیله نقلیه GPS چیست، چگونه کار می کند و مزایا و معایب کسب و کاری که به دنبال استفاده از این فناوری است چیست؟ بیا یک نگاهی بیندازیم:

ردیابی با GPS چیست؟

سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) روشی است برای تشخیص دقیق موقعیت اشخاص یا اشیا. برای دستیابی به این هدف، از یک شبکه ناوبری رادیویی مبتنی بر ماهواره استفاده می کند که توسط وزارت دفاع ایالات متحده توسعه یافته است. علیرغم اینکه برای مصارف نظامی توسعه یافته است، اکنون در سراسر جهان برای طیف گسترده ای از مصارف غیرنظامی استفاده می شود که شامل شرکت هایی می شود که از ردیابی GPS برای نظارت بر حرکات کارگران سیار خود استفاده می کنند.

ردیابی با GPS چگونه کار می کند؟

سیستم موقعیت یاب جهانی از شبکه ای متشکل از 31 ماهواره استفاده می کند که به طور مداوم پیام های زمان و مکان را ارسال می کند. یک گیرنده GPS، مانند تلفن هوشمند، از سیگنال های چهار ماهواره مختلف برای محاسبه موقعیت خود استفاده می کند.دقت کلی GPS در زمانی که صرفاً بر روی داده های ماهواره ای متکی باشد، پنج متر است.

هنگامی که از منابع سیگنال اضافی مانند استفاده از داده های دکل های تلفن همراه استفاده می شود، این دقت تا یک متر بهبود می یابد. با استفاده از نرم افزارهایی مانند سیستم مدیریت نیروی کار سیار، می توان مکان و حرکت وسایل نقلیه یک شرکت را در طول زمان ردیابی کرد.

مزایا و معایب ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

مزایا و معایب ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

مزایای ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

 • نظارت واقعی بر زمان
 • مقرون به صرفه
 • ایمنی کارگران
 • ارتباط موثر با مشتری

ردیابی خودروهای تجاری یکی از رایج ترین کاربردهای GPS است:

 •   نظارت واقعی بر زمان

حدود 15/1 ثانیه طول می کشد تا سیگنال GPS از ماهواره دریافت شود. این زمان کوتاه این اجازه را به کارفرما می دهد تا حرکت وسایل نقلیه به طور دقیق در زمان واقعی ردیابی شود.شرکت ها می توانند با یک گوشی هوشمند، مستقیما کارگران مستقر در جاده را نظارت و مدیریت کنند. بدون GPS، مسئولان این مراکز با تماس‌های مکرر، ایمیل‌ها و پیامک‌ها، هم باعث کلافگی و خطر خود و رانندگاه می شوند و هم راه های کمی برای ارطبات مستقیم و کنترل مکان هر کارمند خواهند داشت.

 • مقرون به صرفه

استفاده از سرویس GPS هیچ هزینه ای ندارد و از هر نوع گوشی هوشمند می توان برای ردیابی حرکت کارگران سیار استفاده کرد. اگر داده های نقشه از قبل روی دستگاهی بارگذاری شده باشد، ردیابی هزینه ای ندارد.

هر گونه هزینه بالقوه از نرم افزار و خدماتی که برای استفاده از داده های GPS لازم است تامین می شود که شامل برنامه های رایگان تا راه حل های مدیریت ناوگان خواهد بود.

 • ایمنی کارگران

توانایی نظارت بر حرکت خودرو مزایای سلامت و ایمنی قابل توجهی را به همراه دارد. این اجازه می دهد تا مشکلات احتمالی شناسایی شوند، مانند یک وسیله نقلیه فعال برای مدت طولانی ثابت. در صورت بروز حادثه یا خرابی، امکان ارسال کمک به محل را فراهم می کند. استفاده از برنامه ریزی مسیر همچنین به رانندگان کمک می کند تا از خطرات احتمالی مانند ازدحام، بسته شدن جاده ها و تصادفات جلوگیری کنند.

 •  ارتباط موثر با مشتری

ردیابی GPS کیفیت و دقت اطلاعاتی را که به مشتریان ارائه می‌شود بسیار بهبود می‌بخشد. زمان‌ها و زمان‌بندی‌های دقیق ورود را می‌توان با استفاده از داده‌های زمان واقعی ایجاد کرد.همچنین این گزینه وجود دارد که به مشتریان اجازه می دهد خودشان با یک پورتال آنلاین که موقعیت مکانی و وضعیت را به روز می کند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

مزایا و معایب ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

مزایا و معایب ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

معایب ردیابی وسیله نقلیه با GPS چیست؟

 • ثبات سیگنال
 • بیش از حد وابسته
 • پیگیری دائم و ایجاد استرس و نگرانی از کنترل شدن دائم
 • حواس پرتی راننده

مانند هر فناوری دیگری، ردیابی GPS هم کامل نیست و برخی از مسائل و مشکلاتی را با خود دارد که باید از آنها آگاه بود:

 • ثبات سیگنال

برای دریافت سیگنال ماهواره ای، گیرنده جی پی اس نیاز به یک خط دید واضح دارد. هر چیزی که سیگنال را مسدود کند، با داده های نامنظم و سرویس ناسازگار می تواند مشکلاتی ایجاد کند. موانع بالقوه شامل ساختمان ها، درختان، تونل ها و کوه ها است. با تعداد ماهواره های موجود و بررسی های اضافی که می توان با زیرساخت تلفن انجام داد، این نوع مشکلات معمولاً موقتی هستند.

 • بیش از حد وابسته

با استفاده فزاینده از GPS برای ناوبری و برنامه ریزی، این خطر وجود دارد که کارگران سیار بیش از حد به دستگاه های خود وابسته شوند. وقتی سیستم ها کار می کنند، همه چیز درست است، اما اگر مشکلی وجود داشته باشد چه اتفاقی می افتد؟به عنوان یک پشتیبان، به دلیل پیچیدگی نقشه خیابان، توانایی یافتن مکان به روشی قدیمی دشوار است. بررسی از قبل یک مسیر همچنین می‌تواند به محافظت در برابر عوارض گاه به گاه ناوبری GPS کمک کند (هدایت شما به مسیرهای نامناسب)

 • پیگیری دائم و ایجاد استرس و نگرانی از کنترل شدن دائم

هنگامی که ردیابی GPS شروع به رایج شدن کرد، نگرانی هایی در این مورد وجود داشت که این گام دیگری به سوی “جامعه نظارتی” باشد. با گذشت زمان، این مسائل محو شده اند زیرا ردیابی GPS به عنوان یک هنجار در بسیاری از جنبه های زندگی ما پذیرفته شده است.با این حال، برای اطمینان از «خرید» از نیروی کار سیار باید مراقب بود.مدیریت باید در مورد چگونگی و چرایی جمع‌آوری داده‌ها باز و شفاف باشد و با تمام الزامات حفظ حریم خصوصی داده‌ها مطابقت داشته باشد.

 •  حواس پرتی راننده

مدیران کارگران سیار باید مطمئن شوند که هنگام رفتن به جاده حواس کارمندان توسط دستگاه های GPS خود پرت نمی شوند. در حالی که سیستم های ناوبری مسیرهای صوتی را ارائه می دهند، اگر راننده سعی کند اطلاعات روی صفحه را اضافه یا ویرایش کند، خطراتی ایجاد می شود. دستگاه‌هایی که به درستی نصب شده‌اند، عملکرد هندزفری و سیاست‌های ایمنی که نحوه و زمان استفاده از دستگاه‌های GPS را پوشش می‌دهند، می‌توانند به کاهش خطرات کمک کنند.

datacenter parsonline 845x321 1

کاربرد سنسورهای دمای محیطی در دیتاسنترها

سنسورهای دمای محیط می توانند به شما کمک کنند عوامل محیطی مانند دما، رطوبت و جریان هوا را در مرکز داده خود پیگیری کنید تا بتوانید از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

تغییر دمای محیط در مرکز داده می تواند منجر به خرابی ناشی از گرمای بیش از حد، آسیب سخت افزاری به دلیل تجمع رطوبت یا خرابی کامل سیستم شود. با تجهیزات ردیابی مناسب، می توانید مشکلات مربوط به دمای محیط را به سرعت و کارآمد تشخیص داده و برطرف کنید.تشخیص ترکیب مناسب سنسورها و ردیاب ها برای نظارت بر دمای محیط ممکن است زمان ببرد.

با این حال، شما نمی توانید یک رویکرد آزمون و خطا را با این همه خطر انجام دهید. چندین فاکتور را در مرکز داده خود اندازه گیری کنید و سخت افزار بالای نظارت بر دمای محیط را بررسی کنید تا از یک محیط امن و سازگار اطمینان حاصل کنید.

 سنسورهای دمای محیطی

چه فاکتورهای دمای محیط را باید ردیابی کنید؟

درجه حرارت :

سرورها به دما بسیار حساس هستند. شما باید محدوده خاصی از دما را حفظ کنید تا آنها به خوبی کار کنند. این آستانه دما بسته به اندازه مرکز داده، سن تجهیزات و موقعیت جغرافیایی شما می تواند متفاوت باشد. سنسورهای دمای محیط به سرعت علائم گرمای بیش از حد را مشاهده می کنند تا به شما در جلوگیری از خرابی کمک کنند.

رطوبت:

سطح رطوبت در مرکز داده به اندازه دما مهم است. اگر رطوبت خیلی کم شود، می تواند منجر به تخلیه الکترواستاتیک شود. اگر رطوبت بیش از حد افزایش یابد، منجر به تجمع رطوبت می شود. سنسورهای دمای محیط به شما هشدار می دهند که رطوبت به سطحی خارج از محدوده تعیین شده برسد، بنابراین می توانید قبل از بروز مشکلات، سطح رطوبت را تنظیم کنید.

جریان هوا:

اگر مرکز داده شما گردش هوا ضعیفی داشته باشد، تجهیزات شما ممکن است آسیب ببینند. سرورهایی که هوای گرم و راکد را جذب می کنند، نمی توانند به طور موثر خنک شوند. حسگرهای اتاق محیطی به شما امکان می دهند جریان هوای مرکز داده خود را ترسیم و ردیابی کنید و محیطی پایدارتر طراحی کنید. به عنوان مثال، اگر هوا در زیر قفسه ها گرم است، یک سیستم انتقال هوا را برای فشار دادن هوا به سمت بالا در نظر بگیرید.

سنسورهای دمای محیطی

کاربرد سنسورهای دمای محیطی در دیتاسنترها

محل قرارگیری سنسور

هنگام قرار دادن حسگرهای سطح قفسه، با هدف قرار دادن مناطق داغ شروع کنید. از آنجایی که گرما افزایش می یابد، باید سنسورها را در بالای قفسه های خود قرار دهید. برای داشتن تصویری کامل از جریان هوا در مرکز داده خود، حسگرها را در بالا، پایین و وسط رک سرور خود قرار دهید.

آنها را از هوای خروجی از سرورهای خود دور نگه دارید، زیرا این می تواند خوانش شما را منحرف کند.سنسورهای داخل اتاق را نزدیک واحدهای تهویه مطبوع قرار دهید. این می تواند به شما کمک کند تا نقص در واحدهای تهویه مطبوع خاص را هدف قرار دهید. / ( کاربرد سنسورهای دمای محیطی در دیتاسنترها  )

در غیر این صورت، سنسورهای شما نمی توانند نقص را تشخیص دهند، زیرا واحدهای دیگر برای جبران آن اضافه کاری می کنند. بسته به چیدمان مرکز داده‌تان، در نظر بگیرید که کدام قسمت‌ها قبل از قرار دادن منطقی‌تر هستند. برای مثال، ممکن است یک سنسور در هر گوشه و یکی در وسط اتاق برای پوشش کامل بخواهید.

datacenter parsonline

کاربرد سنسورهای دمای محیطی در دیتاسنترها 

سنسورهای دمای محیط می توانند به شما کمک کنند عوامل محیطی مانند دما، رطوبت و جریان هوا را در مرکز داده خود پیگیری کنید تا بتوانید از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

تغییر دمای محیط در مرکز داده می تواند منجر به خرابی ناشی از گرمای بیش از حد، آسیب سخت افزاری به دلیل تجمع رطوبت یا خرابی کامل سیستم شود. با تجهیزات ردیابی مناسب، می توانید مشکلات مربوط به دمای محیط را به سرعت و کارآمد تشخیص داده و برطرف کنید.

دیتاسنترها

 

تشخیص ترکیب مناسب سنسورها و ردیاب ها برای نظارت بر دمای محیط ممکن است زمان ببرد. با این حال، شما نمی توانید یک رویکرد آزمون و خطا را با این همه خطر انجام دهید. چندین فاکتور را در مرکز داده خود اندازه گیری کنید و سخت افزار بالای نظارت بر دمای محیط را بررسی کنید تا از یک محیط امن و سازگار اطمینان حاصل کنید.

 

چه فاکتورهای دمای محیط را باید ردیابی کنید؟درجه حرارت. سرورها به دما بسیار حساس هستند. شما باید محدوده خاصی از دما را حفظ کنید تا آنها به خوبی کار کنند. این آستانه دما بسته به اندازه مرکز داده، سن تجهیزات و موقعیت جغرافیایی شما می تواند متفاوت باشد. سنسورهای دمای محیط به سرعت علائم گرمای بیش از حد را مشاهده می کنند تا به شما در جلوگیری از خرابی کمک کنند. رطوبت: سطح رطوبت در مرکز داده به اندازه دما مهم است. اگر رطوبت خیلی کم شود، می تواند منجر به تخلیه الکترواستاتیک شود. اگر رطوبت بیش از حد افزایش یابد، منجر به تجمع رطوبت می شود. سنسورهای دمای محیط به شما هشدار می دهند که رطوبت به سطحی خارج از محدوده تعیین شده برسد، بنابراین می توانید قبل از بروز مشکلات، سطح رطوبت را تنظیم کنید.

sit

جریان هوا: اگر مرکز داده شما گردش هوا ضعیفی داشته باشد، تجهیزات شما ممکن است آسیب ببینند. سرورهایی که هوای گرم و راکد را جذب می کنند، نمی توانند به طور موثر خنک شوند. حسگرهای اتاق محیطی به شما امکان می دهند جریان هوای مرکز داده خود را ترسیم و ردیابی کنید و محیطی پایدارتر طراحی کنید. به عنوان مثال، اگر هوا در زیر قفسه ها گرم است، یک سیستم انتقال هوا را برای فشار دادن هوا به سمت بالا در نظر بگیرید.محل قرارگیری سنسورهنگام قرار دادن حسگرهای سطح قفسه، با هدف قرار دادن مناطق داغ شروع کنید. از آنجایی که گرما افزایش می یابد، باید سنسورها را در بالای قفسه های خود قرار دهید. برای داشتن تصویری کامل از جریان هوا در مرکز داده خود، حسگرها را در بالا، پایین و وسط رک سرور خود قرار دهید. آنها را از هوای خروجی از سرورهای خود دور نگه دارید، زیرا این می تواند خوانش شما را منحرف کند.سنسورهای داخل اتاق را نزدیک واحدهای تهویه مطبوع قرار دهید. این می تواند به شما کمک کند تا نقص در واحدهای تهویه مطبوع خاص را هدف قرار دهید. در غیر این صورت، سنسورهای شما نمی توانند نقص را تشخیص دهند، زیرا واحدهای دیگر برای جبران آن اضافه کاری می کنند. بسته به چیدمان مرکز داده‌تان، در نظر بگیرید که کدام قسمت‌ها قبل از قرار دادن منطقی‌تر هستند. برای مثال، ممکن است یک سنسور در هر گوشه و یکی در وسط اتاق برای پوشش کامل بخواهید.