طراح تراشه برتر تایوان، به سرعت تمرکز خود را به خودروها، هوش مصنوعی تغییر می دهد!

photo 2023 05 11 23 31 41

طراح تراشه برتر تایوان، به سرعت تمرکز خود را به خودروها، هوش مصنوعی تغییر می دهد!

 

تایپه، 28 آوریل (رویترز) – مدیاتک، برترین شرکت طراحی تراشه تایوان، منابع بیشتری را بر روی تراشه‌های خودروها و محاسبات هوش مصنوعی متمرکز می‌کند، زیرا مشتریان گوشی‌های هوشمندش با مازاد عرضه و تورم و عدم قطعیت اقتصاد کلان تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی را کاهش می‌دهند.

ریک تسای، مدیر اجرایی MediaTek Inc (2454.TW) در یک تماس تلفنی گفت: “ما قطعا منابع خود را بسیار بسیار سریع به سمت حوزه های خودرو و محاسبات سوق می دهیم، زیرا این حوزه ها رشد ما را در سه تا پنج سال آینده فراهم خواهند کرد.”

او گفت: “در این شرایط سخت اقتصادی، ما کاکنان شرکت را کاهش یا افزایش نمی دهیم. نکته مهم تخصیص این منابع گرانبها است.”

تسای گفت که همه، از جمله MediaTek، عجله داشتند تا ادعا کنند که قادر به پشتیبانی از هوش مصنوعی مولد، مانند ChatGPT هستند.

طراح تراشه برتر تایوان

 

او گفت: “ما مطمئن هستیم که می توانیم این قابلیت را به مشتریان خود ارائه دهیم.”

تسای گفت که مدیاتک سرمایه گذاری زیادی روی هوش مصنوعی می کند زیرا حوزه های جدیدی که این شرکت روی آن تمرکز کرده است، همگی به محاسبات مربوط می شوند. به عنوان مثال، توسعه وسایل نقلیه خودران به تراشه های هوش مصنوعی نیاز دارد.

در حالی که تقاضای گوشی های هوشمند در سه ماهه اول کم بوده است، این شرکت انتظار دارد نشانه هایی از بهبود در اواخر سال جاری باشد.
او در ادامه گفت: «تقاضا برای برخی از لوازم الکترونیکی مصرفی مانند گوشی‌های هوشمند ضعیف‌تر از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم».
از آنجایی که مشتریان نسبت به تقاضای آتی محتاط هستند، انتظار داریم درآمد تلفن همراه ما در سه ماهه دوم ثابت باشد و در نیمه دوم بهبود یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *