کاربرد سنسورهای دمای محیطی در دیتاسنترها

datacenter parsonline

کاربرد سنسورهای دمای محیطی در دیتاسنترها 

سنسورهای دمای محیط می توانند به شما کمک کنند عوامل محیطی مانند دما، رطوبت و جریان هوا را در مرکز داده خود پیگیری کنید تا بتوانید از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

تغییر دمای محیط در مرکز داده می تواند منجر به خرابی ناشی از گرمای بیش از حد، آسیب سخت افزاری به دلیل تجمع رطوبت یا خرابی کامل سیستم شود. با تجهیزات ردیابی مناسب، می توانید مشکلات مربوط به دمای محیط را به سرعت و کارآمد تشخیص داده و برطرف کنید.

دیتاسنترها

 

تشخیص ترکیب مناسب سنسورها و ردیاب ها برای نظارت بر دمای محیط ممکن است زمان ببرد. با این حال، شما نمی توانید یک رویکرد آزمون و خطا را با این همه خطر انجام دهید. چندین فاکتور را در مرکز داده خود اندازه گیری کنید و سخت افزار بالای نظارت بر دمای محیط را بررسی کنید تا از یک محیط امن و سازگار اطمینان حاصل کنید.

 

چه فاکتورهای دمای محیط را باید ردیابی کنید؟درجه حرارت. سرورها به دما بسیار حساس هستند. شما باید محدوده خاصی از دما را حفظ کنید تا آنها به خوبی کار کنند. این آستانه دما بسته به اندازه مرکز داده، سن تجهیزات و موقعیت جغرافیایی شما می تواند متفاوت باشد. سنسورهای دمای محیط به سرعت علائم گرمای بیش از حد را مشاهده می کنند تا به شما در جلوگیری از خرابی کمک کنند. رطوبت: سطح رطوبت در مرکز داده به اندازه دما مهم است. اگر رطوبت خیلی کم شود، می تواند منجر به تخلیه الکترواستاتیک شود. اگر رطوبت بیش از حد افزایش یابد، منجر به تجمع رطوبت می شود. سنسورهای دمای محیط به شما هشدار می دهند که رطوبت به سطحی خارج از محدوده تعیین شده برسد، بنابراین می توانید قبل از بروز مشکلات، سطح رطوبت را تنظیم کنید.

sit

جریان هوا: اگر مرکز داده شما گردش هوا ضعیفی داشته باشد، تجهیزات شما ممکن است آسیب ببینند. سرورهایی که هوای گرم و راکد را جذب می کنند، نمی توانند به طور موثر خنک شوند. حسگرهای اتاق محیطی به شما امکان می دهند جریان هوای مرکز داده خود را ترسیم و ردیابی کنید و محیطی پایدارتر طراحی کنید. به عنوان مثال، اگر هوا در زیر قفسه ها گرم است، یک سیستم انتقال هوا را برای فشار دادن هوا به سمت بالا در نظر بگیرید.محل قرارگیری سنسورهنگام قرار دادن حسگرهای سطح قفسه، با هدف قرار دادن مناطق داغ شروع کنید. از آنجایی که گرما افزایش می یابد، باید سنسورها را در بالای قفسه های خود قرار دهید. برای داشتن تصویری کامل از جریان هوا در مرکز داده خود، حسگرها را در بالا، پایین و وسط رک سرور خود قرار دهید. آنها را از هوای خروجی از سرورهای خود دور نگه دارید، زیرا این می تواند خوانش شما را منحرف کند.سنسورهای داخل اتاق را نزدیک واحدهای تهویه مطبوع قرار دهید. این می تواند به شما کمک کند تا نقص در واحدهای تهویه مطبوع خاص را هدف قرار دهید. در غیر این صورت، سنسورهای شما نمی توانند نقص را تشخیص دهند، زیرا واحدهای دیگر برای جبران آن اضافه کاری می کنند. بسته به چیدمان مرکز داده‌تان، در نظر بگیرید که کدام قسمت‌ها قبل از قرار دادن منطقی‌تر هستند. برای مثال، ممکن است یک سنسور در هر گوشه و یکی در وسط اتاق برای پوشش کامل بخواهید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *